« Svibanj 2024 »

Predstavljanje aktivnosti S.H.E programa – School for health in Europe
Autor: Nada Topić, 16. 6. 2023.

Učenici i djelatnici 12. lipnja predstavili su aktivnosti koje su provodili cijele godine na temu očuvanja zdravlja. Iako se edukacije o očuvanju zdravlja kontinuirano provode kao međupredmetna tema Zdravlje te kroz kurikulume nastavnih predmeta, osnovni cilj cjelogodišnjeg programa bio je na još većoj razini razvijati politiku promicanja zdravlja u školi te uključiti sve učenike, djelatnike i roditelje. Različite projektne aktivnosti, radionice i predavanja bile su usmjerene razvijanju vještina zdravih stilova života, izlazak u prirodu, bavljenje sportom, okrenuti se zdravoj prehrani, prepoznati rizike i posljedice rizičnih ponašanja s posebnim naglaskom reći Ne – pušenju i ostalim sredstvima ovisnosti kao prevencija kroničnih bolesti. U goste smo pozvali i školsku liječnicu dr. Vlatku Gabrić koja nas je upoznala s mogućim posljedicama konzumiranja duhanskih proizvoda. Članovi udruge Zdravi dan mjerili su tlak, prikazali smo izrađene modele pluća pušača i nepušača, igrokaz o pušenju, prezentaciju o kemijskom sastavu duhana, aktivnosti učenika na talijanskom jeziku te smo uz muziku vježbali kako bi svih potakli na razvoj zdravih stilova života. Sve aktivnosti programa možete pogledati na OVDJE.

Koordinatorica S.H.E. programa: Žana Milat, prof. mentor