« Svibanj 2024 »

Dan škole 2023.
Autor: Nada Topić, 25. 4. 2023.

Ove godine 21. travnja na Blagdan sv . Kaja proslavili smo 53. rođendan naše škole. Nakon sportskih događanja, učenici su se predstavili pjesmom, plesom i glumom. U vedrom raspoloženju prezentirali su ono što su uvježbavali sa svojim nastavnicima. Više o svečanoj priredbi povodom Dana škole pročitajte u nastavku.

Državnu himnu izvela je Latica Vukšić, učenica 4. a razreda

Školski zbor izveo je Himnu škole (mentorica Đurđica Kalebić)

Učenici 5. a i 6. a razreda pod vodstvom nastavnice Lare Leskur pripremili su zanimljivi igrokaz naziva ''Recimo NE pušenju'' kojim žele ukazati na negativne posljedice pušenja

Učenici 5. a razreda pod vodstvom nastavnice Đurđice Kalebić otpjevali su skladbu ''Djeca pjesme''

Učenici četvrtih razreda su pod vodstvom nastavnice Anet Plenković Račić  pripremili brojalicu ''Enzo, Lorenzo'' na talijanskom jeziku

Učenici 1. b razreda, pod vodstvom učiteljice Jelene Žunić, pripremili su tradicijske igre i plesove koje su izveli uz dječje pjesmice: ''Na kamen sjela Ančica'', ''Oj ptičice lastavčice'', ''Gdje si bila curice''

Učenica 2. razreda Područne škole Vranjic Luca Uvodić  je pod vodstvom profesorice pjevanja Jelene Buble izvela pjesmu ''Dvije zvjezdice''

Učenici naše škole koji su članovi plesnog kluba ''Korak po korak'' predstavili su se svojom  koreografijom

Učenice polaznice ''Ritmičko-plesne grupe'' pod vodstvom nastavnice Lucije Prnić ostvarile su suradnju s KUD-om Salona u sklopu projekta ''Zaboravljene vještine''. Izvele su Ražanačko kolo, takozvani ''Ražanac'', žensko kolo koje se izvodi bez instrumentalne pratnje. Učenice su nastupile u narodnoj nošnji koja je sastavni dio tradicijske kulture. Zahvaljujemo KUD-u Salona što je učenicima ustupio narodne nošnje.

U ime djelatnika i učenika škole učiteljica savjetnica Ines Popović čestitala je ravnatelju škole prof. Đuri Baloeviću na napredovanju u više zvanje savjetnika.

Uz pozdravni govor ravnatelj je čestitao učenicima koje ove godine sudjeluju na državnim natjecanima: Karmen Ivić (8. a, LIK 2023., mentorica Sanja Mirošević) i Dina Hamzić (Državno natjecanju u Islamskom vjeronauku, mentorica Suada Hadžić)

Prisutnima su se obratili i predstavnici Županije i Grada Solina: Igor Stanišić, zamjenik pročelnika Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport SDŽ Tomislava Đonlića i gradonačelnik Grada Solina Dalibor Ninčević, koji su čestitali djelatnicima i učenicima Dan škole.

Ovogodišnji program vodile su učenice 6. d razreda Antea i Pia Luna

Više fotografija pogledajte OVDJE.

O proslavi Dana škole izvijestili su i lokalni mediji. Objavu na portalu Dalmacija danas možete pročitati OVDJE.