« Svibanj 2024 »

Osmaši u Istri - učenička ekskurzija
Autor: Nada Topić, 6. 5. 2022.

Učenici osmih razreda naše škole u pratnji svojih razrednica Silvije Soldo, Katarine Brstilo, Nine Žurić, Ivane Polić te nastavnice glazbene kulture Đurđice Kalebić posjetili su Istru u sklopu učeničke ekskurzije. Ekskurzija je trajala tri dana, od 22. do  24. travnja 2022.
Prvog dana posjetili smo Motovun, pitoreskni istarski srednjovjekovni gradić smješten na 277 mnv odakle se pruža predivan pogled na Motovunsku šumu i dolinu rijeke Mirne. Drugi dan je bio rezerviran za posjet Brijunima te razgledu najvažnijih kulturno-povijesnih lokaliteta te spomenika kulturne baštine Pule, prvenstveno impresivnog Amfiteatra odnosno pulske Arene, ali i uže gradske jezgre.
Obilazak Brijuna, jedinstvenog nacionalnog parka u vlakiću uz pratnju vodiča te safari na kojem smo imali priliku uživo vidjeti divlje životinje (zebre, ljame, nojeve, slonicu Lanku, papagaja Kokija i sl.), zasigurno se ubrajaju u nezaboravna iskustva s našeg putovanja.
Trećeg dana ekskurzije posjetili smo neke od najatraktivnijih istarskih gradova poput Rovinja i Poreča te obišli najpoznatije znamenitosti (Eufrazijeva bazilika, crkva sv. Eufemije). Na samom kraju našeg putovanja, uživali smo u tradicionalnim istarskim specijalitetima, domaćim fužima i maneštri na lokalnom OPG-u u Žminju. Vratili smo se u Solin bogatiji za nova iskustva, prijateljstva, a osim suvenira, kući smo ponijeli i brojne uspomene na neke od najljepših trenutaka u osnovnoj školi kojih ćemo se uvijek rado sjećati.
Kako nam je bilo na ekskurziji, pogledajte u galeriji.

Pripremila: Ivana Polić, prof.