« Travanj 2024 »

7.06.2013. - Dodjela nagrada učenicima sudionicima županijskih natjecanja
Autor: Đuro Baloević, 12. 6. 2013.

Dugi niz godina Aktiv ravnatelja OŠ s područja Ispostave Solin organizira i provodi završnu svečanost dodjele nagrada učenicima sudionicima županijskih natjecanja. Riječ je o osam osnovnih škola s područja grada Solina te općina Dugopolje, Klis i Muć.

Završna svečanost ove godine obuhvatila je ukupno 132 nagrađena učenika iz svih nastavnih predmeta i područja, te športske ekipe pobjednike međuopćinske/gradske razine natjecanja.

Svečanost aktivno pripomažu grad Solin, općine Dugopolje, Klis i Muć, na čemu im se još jednom zahvaljujemo.

Ovogodišnji domaćin bila je naša škola.

Završna svečanost održana je u Domu Zvonimir u Solinu, uz nazočnost nagrađenih učenika, njihovih mentora i roditelja, kao i niza uglednih gostiju.

Svečanost je započela izvođenjem državne  himne od strane učenice 7. razreda Petre Biuk.

U nastavku programa u glazbenom dijelu nastupao je  zbor OŠ Vjekoslava Paraća pod ravnanjem učiteljice Bojane Vukičević, ovogodišnji uspješni recitatori: Martina Hrgović (8. r. OŠ don Lovre Katića), Luka Perajica  (4. r. OŠ don Lovre Katića) i Petra Biuk (7. r. OŠ Vjekoslava Paraća - inače ovogodišnja sudionica Državne smotre LiDraNo).

Nakon pozdravnog govora ravnatelja OŠ Vjekoslava Paraća prof. Đure Baloevića koji je skup pozdravio u ime Aktiva ravnatelja Ispostave Solin i škole domaćina, uslijedila je podjela prigodnih nagrada (vrijednih knjiga i priznanja učenicima, pohvalnica mentorima).

Nagrade  za 27 učenika s područja LiDraNa podijelio je gradonačelnik grada Solina, i redoviti sudionik ovih svečanosti, gospodin Blaženko Boban. Posebno je istaknuo značaj i vrijednost nagrađenih učenika, njihovo znanje i postignuća, te ih je pozvao da ustraju na tom putu.

Nagrade za 16 učenika iz Hrvatskog jezika, Engleskog jezika, Talijanskog i Njemačkog jezika podijelio je zamjenik načelnika općine Dugopolje, gospodin Stipe Rogošić

21 učeniku sudioniku natjecanja iz matematike nagrade je podijelio prof. Vlade Matas, predstojnik Podružnice - Split  Agencije za odgoj i obrazovanje RH, također redoviti gost ovih svečanosti.

Načelnik općine Muć, gospodin Filip Stupalo, uručio je nagrade za 20 učenika iz područja Fizike, Biologije, Kemije i Astronomije.

Najviše nagrađenih učenika je s područja Geografije i Povijesti (ukupno 31 učenik), a nagrade je podijelila ravnateljica OŠ don Lovre Katića, gopođa Anđelka Slavić.

Iz područja Likovne kulture, Informatike i Tehničke kulture nagrađeno je ukupno 17 učenika, a riječ je o sudionicima državnog natjecanja ili  učenicima  koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na županijskom natjecanju. Nagrade je uručila prof. Vesna Kljaković, ravnateljica  OŠ kraljice Jelene.

Prigodne pehare pobjedničkim ekipama u športskom dijelu natjecanja (međuopćinska/gradska razina natjecanja) uručila je prof. Anica Radačić, predstavnica Ureda državne uprave u SDŽ - Ispostava Solin, također redoviti sudionik ovih svečanosti.

U prilogu se nalazi popis svih nagrađenih učenika, a pod Foto-galerija možete pronaći fotografije s ovog događanja.

Nagra_eni_ucenici_2013..docx (42.19 KB)