Večer matematike 2023.
Autor: Nada Topić, 11. 12. 2023.

U četvrtak, 7. prosinca, obilježili smo Večer matematike kroz cijeli niz aktivnosti i radionica u centralnoj i područnoj školi u Vranjicu. Cilj ovih radionica jest poticanje izgradnje pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. Učenici Područne škole rješavali su različite matematičke zagonetke u svojim učionicama i izvrsno se zabavili rješavajući. Učenici 1. a, 2. a i 2. b razreda uključili su i roditelje te su zajednički uživali u različitim matematičkim igrama. Igre su bile raspoređene po različitim centrima, od mozgalica, tangrama, logičkih slagalica i sl. Učenici 7.a i 7.b razreda sudjelovali su na Večeri matematike u organizaciji Splitskog matematičkog društva i Prirodoslovno-matematičkog fakulteta sa svojom učiteljicom matematike Lucijom Novak. Oni su sudjelovali u programu Mundo Faber (Room Escape), rješavanju matematičkih mozgalica i raznim matematičkim igrama na PMF-u. Učenici 6. a i 6. b rješavali su Escape Room - niz različitih zadataka, zaključanih mozgalica, zagonetki, ključeva, lokota i šifri koje je trebalo dekodirati kako bi unutar zadanog vremena uspješno pronašli konačno rješenje.

Uvijek nam je drago obilježiti ovaj događaj u kojemu uživaju djeca i roditelji. Veselimo se sljedećoj godini!

Fotografije aktivnosti možete pogledati OVDJE