Izložba učeničkih radova - Sjećanje na Vukovar
Autor: Nada Topić, 14. 11. 2023.

Povodom Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje u organizaciji Javne ustanove u kulturi Zvonimir Solin 16. studenoga (četvrtak) u atriju naše škole otvorena je izložba učeničkih radova pod nazivom "Sjećanje na Vukovar". Radovi učenika iz trinaest osnovnih i srednjih škola bit će izloženi do 24. studenoga.

U prigodnom dijelu programa sudjelovao je Školski zbor koji je izveo himnu Lijepa naša (mentorica: Đurđica Kalebić)

Tekst Siniše Glavaševića "Priča o gradu" izvela je učenica Petra Lišnjić (mentorica Lara Leskur)

Kompoziciju O divni moj Vukovaru, ti  izveo je učenik Marin Petković (mentorica Đurđica Kalebić)

Uz prigodni govor izložbu su otvorili ravnatelj Javne ustanove u kulturi Zvonimir Solin Tonći Ćićerić i ravnatelj naše škole prof. Đuro Baloević

Moderacija: Antea Šarić

Izložba "Sjećanje na Vukovar" održava se već šest godina zaredom, a ove godine zbog radova na zgradi Doma, postavljena je u našoj školi. Likovne radove su postavili Jurica Milić, restaurator JUK-a Zvonimir Solin i nastavnica likovne kulture u našoj školi Sanja Mirošević uz pomoć učenika. Ove godine sudjelovalo je trineast škola: OŠ don Lovre Katića (Solin), OŠ Vjekoslava Paraća (Solin), OŠ kraljice Jelene (Solin), OŠ kralja Zvonimira (Solin), OŠ Manuš (Split), OŠ Plokite (Split), OŠ Bol (Split), OŠ Slatine (Slatine), OŠ Josipa Pupačića (Omiš), OŠ Stjepana Radića (Tijarica), OŠ „Vladimira Nazora“ (Slavonski Brod), Prirodoslovne gimnazije Split i Nadbiskupske klasične gimnazije “Don Frane Bulić” Split. Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima koji su se uključili u izložbu "Sjećanje na Vukovar".

Više fotografija pogledajte OVDJE

Radovi naših učenika petih razreda (mentorica Sanja Mirošević)