Europska noć istraživača
Autor: Nada Topić, 6. 10. 2023.

Učenici naše škole, 8. c i 8. d razred sa svojim razrednicama I. Banovac i Ž. Milat, sudjelovali su na Europskoj noći istraživača kroz projekt Reconnect science with the blue society (Blue connect). U sklopu programa „Istraživači u školama“, posjetila nas je doc. dr. sc. Ivana Anđelić s PMF-a koja nam je predstavila kako se postaje znanstvenik te s učenicima provela eksperiment izolacije pigmenata iz hrane. Osnovni cilj predavanja i radionice bio je potaknuti znatiželju i interes učenika za istraživanje i znanstvenu karijeru, te osvijestiti važnost istraživanja za svakodnevni život kako bi zajedno djelovali na relevantne probleme s kojima se suočavamo – aditivi u prehrani, klimatske promjene, bolesti… Usvojeno znanje iz kemije i biologije učenici su ponovili i dopunili novim odgovorima koje im je uputila doc. dr. sc. Ivana Anđelić.

Žana Milat, uč. mentor