Biciklijada!
Autor: Dora Jurić, 13. 12. 2016.

Foto: Dalmatinski portal

Bavljenje sportom ne utječe samo na izgled našeg tijela, nego i na zdravlje i sportski duh.Tako su 22. listopada 2016. godine dobrovoljci iz sve tri solinske osnovne škole:
-OŠ Vjekoslava Paraća
-OŠ don Lovre Katića
-OŠ kraljice Jelene
bili su pozvani da se pridruže ,,biciklijadi'' koja se održavala u Vranjicu. Ja sam se također pridružila kao i mnogo druge djece i moram priznati da sam stvarno uživala. Biciklijada je počela od Meteriza i završila je ispred Ribiča, što zapravo čini stazu dugu 2km.  Na kraju staze smo dobili sendvič i sok kao nagradu za sudjelovanje u biciklijadi.

- Meni se biciklijada svidjela i stvarno sam oduševljena zbog same ideje, te zbog cijele organizacije. Dan je bio savršen, lijepo isplaniran i da mogu ponoviti, ponovila bih – doznajemo od Sare Matić, učenice 7.c razreda.

I meni se osobno biciklijada svidjela i poistovjećujem se s njezinim riječima. Biciklijada je prava stvar za djecu naših godina i voljela bih da se ovakve manifestacije češće organiziraju.

Dora Jurić 7.c