Labudići
Autor: Lara Pribudić, 2. 3. 2017.

Bok! Ja plešem balet i mislim da bi bilo super da vas malo bolje upoznam s njime. Balet je jako star sport nastao u srednjem vijeku. Jako je cijenjen i dan danas i osnova  je svim drugim plesovima.

Ja polazim na treninge u Baletni studio Labudići u Solinu – OŠ kraljice Jelene. Moje trenerice su Hana i Tanja Cvitanović i za njih imam samo riječi hvale. Treninzi se održavaju u različitim terminima za dvije grupe. Manjoj grupi pripadaju vrtićka djeca tj. djeca mlađa od 7 godina, a većoj osnovnoškolci i stariji. Ja treniram u većoj grupi i imam treninge tri puta tjedno po sat vremena, a ponekad i više. Treninzi se održavaju utorkom, četvrtkom i petkom u večernjim satima od 19:30 do 20:30, s tim da petkom treninzi traju od 19:15 do 20:45.  Mi godišnje učimo po tri koreografije: na klasičnu glazbu (obične papučice), na suvremenu (obične papučice), na klasičnu i suvremenu, ili pak nešto drukčije (na špice). Obično za svaku koreografiju imamo različite kostime, a za treću koreografiju na špicama nosimo uglavnom pačke ili krinoline (vrste haljina). Tijekom godine imamo puno nastupa od kojih često plešemo kao gosti, a također imamo dva završna nastupa (prvi oko Božića i drugi sredinom ili krajem lipnja). Neke od naših slika ili isječaka s nastupa možete vidjeti na facebook stranici. Ako i vi želite osjetiti čari baleta te već od kad ste djeca maštate kako ćete stati u plesne papučice svakako posjetite Baletni studio Labudići. Vjerujte mi nećete požaliti!

Lara Pribudić, 6.a