Sam u kući 3
Autor: Lorena Stričević, 7. 12. 2016.

Kriminalna organizacija uspjela je ukrasti najnoviji kompjuterski čip iz američkog Ureda za obranu. Iako je krađa prošla glatko, bez ikakvih problema, zamjena prtljage na aerodromu uzrokovala je da čip, skriven u igrački automobila na navijanje, završi u domu malog Alexa. Nakon prvotne panike zbog ogromnog gubitka, kriminalci se razvesele kad shvate gdje se čip nalazi, a pogotovo kad saznaju da u kući trenutno nema nikoga osim osmogodišnjeg dječaka.

Film možete pogledati u petak, 9. prosinca 2016. u 20 sati na RTL-u.

Lorena Stričević, 4. a

Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu

Redatelj: Tim Burton
Glumci: Eva Green, Asa Butterfield, Chris O'Dowd, Ella Purnell, Kim Dickens, Samuel L. Jackson, Judi Dench, Alisson Janney

U kinima igra film „Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu“, redatelja Tima Burtona koji je režirao i filmove „Edward Škaroruki“, „Charlie i tvornica čokolade“ i „Alisa u zemlji čudesa“. Film je napravljen prema knjizi „Dom gospođice Peregrin za čudnovatu djecu“ autora Ransoma Riggsa, koja ima i dva nastavka: „Šuplji grad“ i „Knjižnica duša“.
Šesnaestogodišnji Jake živi posve normalan život sve dok jedne noći ne nađe svog djeda mrtvog. U razgovoru s psihijatrom nagovara oca da odu na otok o kojem je djed stalno pričao. Ubrzo ulazi u „čarobnu petlju“ i otkriva Čudnovatu djecu. Saznaje da je on isto Čudnovat i da mora zaštitit ostalu djecu od zlih Čudnovatih koji se pretvaraju u čudovišta koja se nazivaju „Prazni“. Hoće li ih Jake uspjeti zaštititi? Može li pobijediti vođu „Praznih“ i spasiti djecu? Pogledajte film i doživite pustolovinu, a ako volite više čitati, pročitajte i sve tri knjige.

Duje Stjepanović, 6. c

Crtići, film ili serija - tko što voli

9. studenoga 2016.
U Cineplexxu u City Centru One u Splitu ovih dana prikazuje se animirani film „Tajni život ljubimaca“. To je komedija o životu ljubimaca nakon što vlasnici izađu iz kuće. Animirani film „Rode“ također se prikazuje u City-u. U njemu roda i djevojčica pokušavaju dostaviti bebu na pravu adresu.Za one koji više vole kućni mir u subotu 12. studenoga. na Klasik TV-u u 10:15 h počinje poznata serija za djecu „Jelenko“ u kojoj skupina djece spašava lane od lovokradica.Isti dan na RTL-u u 12.05 h ljubitelji fantastike mogu pogledati film „Dan kada je Zemlja stala“ u kojem znanstvenica upoznaje vanzemaljca koji upozorava na dolazak opasnosti.

I na kraju, za one koji vole crtiće, u subotu u 20.00 h na RTL-u prikazuje se „Croods“ animirani film o praljudima koji su prisiljeni otputovati jer im je uništena pećina.

Emanuela Maretić, 5.a wink