Pred. nastava 2020./21.

Nova sezona
Autor: Nada Topić, 15. 9. 2020.

Svi učenici zainteresirani za sudjelovanje u Radionici kreativnog pisanja neka se što prije jave u školsku knjižnicu. Radionica će se održavati jednom tjedno u putničkoj i neputničkoj smjeni u trajanju od jednog školskog sata. U radionici mogu sudjelovati učenici od 3. do 8. razreda.

Što ćemo raditi?

Čitati i pisati pjesme i priče.
Upoznati se s različitim književnim oblicima, vrstama i žanrovima te okušati u stvaranju istih. Uspješne radove izlagat ćemo na panou ispred knjižnice te objavljivati na mrežnim stranicama škole. Radove ćemo slati u dječje časopise te sudjelovati u različitim književnim natječajima i smotri stvaralaštva LIDRANO. Posjetit ćemo Mediteranski festival knjige te osmisliti i provesti vlastiti književni natječaj. Na kraju školske godine izradit ćemo i predstaviti zbornik najuspješnijih  radova.

Knjižničarka: Nada Topić