Nastava njemačkog jezika?
Autor: Nada Topić, 7. 2. 2018.

Zašto u našoj školi nema nastave njemačkog jezika?

Hvala na odgovoru!

Novinarska grupa

Na ovo pitanje ravnatelj je odgovorio na sjednici Vijeća učenika:

Talijanski jezik u našoj školi je izborni predmet. Da bi se odobrio dodatni izborni predmet, npr. nastave njemačkog jezika, potrebno je imati najmanje 14 zainteresiranih učenika. Ukoliko ih bude manje od tog broja, novi izborni predmet se ne može uvesti. Sudeći po dosadašnjem interesu učenika, ukoliko bi se omogućila dva strana jezika kao izborna, postoji velika mogućnost da ih ne bude dovoljno zainteresiranih ni za jedan ni za drugi strani jezik, pa bismo izgubili i nastavu talijanskog jezika.

Đuro Baloević, prof.