Zašto nema osmaške? - Odgovor ravnatelja
Autor: Đuro Baloević, 21. 2. 2017.

Osmaške večeri održavaju se u mnogim školama, ali u mnogim školama se i ne održavaju. Naša škola imala je niz godina tradiciju održavanja osmaške večeri, ali u zadnjih šest godina one se ne održavaju. Ne održavaju se iz niza razloga. To su  loše iskustvo  održavanja u nekim generacijama učenika 8. razreda (unos alkohola, cigareta, nesigurnost prostora škole, sakupljanje i dolazak bivših  učenika). Osim toga neke generacije su imale  dobru namjeru i pomoć djelatnika škole ali su bili ili nezainteresirani ili potpuno pasivni i neorganizirani., a neke zbog svog ponašanja  tijekom 8. razreda nisu zaslužili organiziranje iste.

Škola i djelatnici škole stoje na raspolaganju učenicima u smislu eventualnog organiziranja osmaške večeri, ali uz zadovoljavanje uvjeta koji su prije navedeni.

Moram napomenuti da smo  na razini tri solinske škole i grada Solina dana 12. veljače 2017. godine  u Gradskoj dvorani Bilankuša organizirali osmaški ples u prigodi Valentinova za učenike 8. razreda i da je odaziv naših učenika bio polovičan. Nažalost, jer je večer bila odlično organizirana i vrlo uspješna, na zadovoljstvo svih koji su nazočili.

Da je večer bila vrlo uspješna i lijepa svjedoči činjenica da je Turistička zajednica  Solina načelno prihvatila prijedlog ravnatelja triju škola da se u lipnju 2017. godine na isti način i u istom prostoru organizira i završna osmaška večer. Ovakva zajednička organizacija  olakšava organizacijske, sigurnosne, novčane i druge probleme, a potiče i upoznavanje i druženje  učenika i učitelja svih solinskih škola.

Đuro Baloević, prof.