Zašto nema osmaške?
Autor: Tina Matijević, 13. 12. 2016.

Osmaška zabava se održava skoro u svim školama u Hrvatskoj, ali ne i u Osnovnoj školi Vjekoslava Paraća u Solinu. Zašto? To nitko ne zna, ali neki učenici govore da  je  u našoj školi prije postojala osmaška zabava, ali je jedan osmi razred unio u dvoranu za plesanje alkohol i nakon toga se zabava više ne održava. Zašto mi onda radi njih moramo ispaštati? ZAŠTO? Voljela bih da nam ravnatelj naše škole odgovori.

Možemo li pokazati da smo bolji od te generacije?

Može li ravnatelj dopustiti da se održi „probna“ osmaška pa da pokažemo ne samo njemu već i svim djelatnicima  ove škole da smo bolji od prijašnjih generacija ?

Zašto želimo da nam vratite osmašku?

Zato jer nam je to zadnji dan s našim prijateljima u ovoj školi i želimo se zabaviti s njima i s profesorima.

Mislim da bismo mi bili jako dobri na toj večeri i ne bismo iznevjerili povjerenje učitelja i ravnatelja…. To nam je posljednji dan u ovoj prelijepoj školi i želimo je zauvijek zapamtiti. Nju i osmašku večer!

Tina Matijević, 7. b