Autor: Karmen Grubić, 16. 2. 2017.

Danas  se sve više ljudi koristi Facebook-om, a ponajprije mladi  i  djeca  mlađa od 18 godina. Većina roditelja nema Facebook, pa i ne mari što njihova  maloljetna djeca objavljuju, na aplikacijama kao što su između ostalog  Facebook, Instagram, Snapchat… Neke djevojke nisu zadovoljne svojim izgledom, pa se tako putem raznih aplikacija uređuju odnosno "fotošopiraju", te onda te uređene slike objavljuju na društvenim mrežama, a tako se prikazuju u drukčijem svijetlu nego što jesu. Mnogi se lažno predstavljaju.
Društvene mreže su postale neizostavan dio naše svakodnevnice, a ako nemate Facebook, mnogi će reći da ste čudak. No, ipak u posljednje vrijeme raste broj onih koji smatraju da su društvene mreže preuzele kontrolu nad našim životima i da se to mora promijeniti.

Karmen Grubić 7.c