Razna natjecanja, natječaji i slično
Za ljepšu našu! (2020.)
Autor: Nada Topić, 27. 4. 2020.

"Za ljepšu našu!" je kampanja koju provodi Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost u suradnji s Ministarstvom zaštite okoliša i energetike. Cilj kampanje je povećati svjesnosti o značaju održivog gospodarenja otpadom te potaknuti sve građane da se prema otpadu ne odnose kao prema smeću, već da s njim postupaju ispravno i odgovorno. Kroz glavne poruke kampanje vode nas simpatični likovi uz slogan kampanje "Nismo za bacit!" i poručuju kako svi zajedno zemlju u kojoj živimo učiniti još ljepšom, čišćom i ugodnijom za život.

Obilježavajući 50. obljetnicu Dana planeta Zemlje, podsjećamo na važnost učenja o zaštiti okoliša i brizi za prirodu od najranije dobi. Na virtualnom satu razrednika i likovne kulture, učenici 3. b razreda su izradili plakate i likovne radove upravo na temu važnosti očuvanja našeg planeta. Radovi su poslani na natječaj te je 20 najkreativnijih likovnih radova nagrađeno dječjom majicom sa sloganom ''Nisam za bacit'' i istoimenom društvenom igrom. Učenici 3.b razreda, Sandra Odžak i Marin Jelavić- Šako, svojim su radovima osvojili simpatije stručnog ocjenjivačkog suda te su ušli u 20 najboljih pristiglih radova. Mentorica: Sanja Štrk. Od srca im čestitamo!