« Ožujak 2024 »

Kahoot! na talijanskom u informatičkoj učionici
Autor: Nada Topić, 8. 3. 2018.

Učenici osmih razreda koji pohađaju izbornu nastavu informatike i talijanskog jezika udružili su se u izradi kvizova uz pomoć interaktivnog digitalnog alata Kahoot!. Radionica izrade Kahoot kviza održala se u informatičkoj učionici, a informatičari su podučili talijane osnovama korištenja ove zanimljive i korisne platforme koja učenje čini zabavnim.

Kahoot je jednostavan web alat namijenjen izradi i igranju kvizova. Ovaj interaktivni alat koristi elemente učenja kroz igru te kod učenika potiče natjecateljski duh te kod učenika povećava motivaciju. Ovo su prve rečenice u kojima nas izdavačka kuća Profil informira o igranju ovog kviza
Budući da profesor informatike Dragan Stanojević već dugo koristi ovaj kviz na satovima informatike, na inicijativu učenika 8. a, b i c razreda koji uče talijanski jezik, „informatičari“ istih razreda su nas primili na jednom njihovom satu kako bi nas poučili ovim vještinama.
Profesor Stanojević nam je dao smjernice za registraciju i igranje, a učenici informatike  su na svojim radovima uvježbali učenike „talijane“.
Za sljedeći sat, učenici talijanskog jezika su dobili teme koje su morali obraditi u svojim grupnim ili individualnim kvizovima. Kvizovi su trebali biti izrađeni na talijanskom jeziku a teme su bile:
1. Države , stanovnici, jezici i glavni gradovi Europe
2. Znamenite europske ličnosti
3. Ekologija - onečišćenje vode i zraka
4. Vršnjačko nasilje
Zadnja tema je bila na hrvatskom jeziku budući da je datum našeg integriranog sata bio Dan ružičastih majica. Prve tri teme su sastavni dio godišneg plana i programa talijanskog jezika.
Atmosfera na satu je bila duhovita i nadahnjujuća. Učenici su uspješno prezentirali svoje domaće zadatke. Preporučamo svim nastavnicima igranje ovog kviza na svojim satovima.

Pripremila: Anet Plenković Račić, prof. talijanskog jezika