« Travanj 2024 »

Zimski festival u Solinu!
Autor: Nada Topić, 12. 1. 2017.

Turistička zajednica Grada Solina u suradnji s Gradom Solinom organizira manifestaciju “SOLIN WINTERfest” koja će se održati od 14. siječnja do 14.veljače 2017. Riječ je o projektu zimskog festivala koji se prvi puta organizira u Solinu, a koji kroz 4 različite teme prikazuje kulturnu, prirodnu i vjersku baštinu Solina. Manifestacija uključuje i niz programa i radionica za djecu vrtićkog i osnovnoškolskog uzrasta.

Osim edukacije građana (djece i odraslih) te osmišljavanja kulturnih sadržaja u toku zimskih mjeseci, ovaj projekt je zamišljen i s ciljem razvoja turističke ponude vansezone i pozicionirane grada Solina kao destinacije koja živi 365 dana u godinu, sukladno strateškim ciljevima razvoja turizma u RH. Projekt se provodi u partnerstvu s Javnom ustanovom u kulture Zvonimir, Gradskom knjižnicom Solin, Centrom za djecu, mlade i obitelj i ostalim dionicima u kulturi i turizmu grada Solina, a program se sastoji od 32 događanja (radionice, povijesne interpretacije, izložbe, tematski razgledi, Noć muzeja, Rock party, plesnjaci), koji će se održavati u zatvorenim prostorima grada Solina, od Gašpine mlinice, kuće Parać, Restorana Gašpić, hotela President, Javne ustanove u kulture Zvonimir, arheološkog lokaliteta Salona, Gradske knjižnice Solin, Centra za djecu mlade i obitelj te športskih dvorana na području grada Solina.

U prilogu možete preuzeti brošuru manifestacije "SOLIN WINTERfest".

WINTERFEST_brosura_hr_final.jpg (897.82 KB)