« Travanj 2024 »

Ovaj mjesec: 1972
Božićna priredba
Autor: Đuro Baloević, 23. 12. 2014.

Završni dan nastave I. polugodišta, u utorak 23. prosinca 2014. godine, u školskom atriju koji je bio pretijesan da primi sve zainteresirane, održana je školska priredba u prigodi Božića i nadolazeće  2015.  godine. U svečanom i blagdanskom ozračju, učenici su pod vodstvom svojih učiteljica, pjesmom, plesom i lijepom riječju nagovijestili i proslavili dolazak najljepšeg blagdana, Isusovo rođenje - Božić.

Nakon uvodne riječi, pozdrava i čestitke koju je uputio ravnatelj škole prof. Đuro Baloević, učenici naše škole članovi Izviđačkog odreda Posejdon - Posada Kozjak unijeli su i zapalili Betlehemsko svjetlo mira - svjetlo Božića.

Potom su učenici 4.b razreda pod ravnanjem učiteljice Đ. Kalebić otpjevali pjesmu „Božić ljubav daruje“.

Božićni ugođaj na talijanskom jeziku predočili su nam učenici 4.c razreda recitacijom pjesme „Babbo Natale!“. U širem sastavu – učenici svih 4.-ih razreda izveli su i pjesmu „Dormi bambin“.

U vremenu  približavanja dolaska 2015. godine  nezaobilazan je tradicionalni Bečki valcer , kojeg su nam bez ikakva straha i treme, otplesali učenici 3. c razreda.

Učenici 5.c razreda počastili su nas zanimljivim igrokazom Nikolinje, kojeg su izveli na vrlo dojmljiv način.

Prvu plesnu točku na priredbi izveli su, hrabro i veselo, najmlađi i razigrani učenici 1. b razreda. Zaplesali su uz pjesmu Škola.

Na razlog svečanosti, a to je dolazak Božića, uputili su nas recitacijom stihova pjesme „U pohode nam dolazi Bog!“ učenici 5. c razreda.

Drugu plesnu točku na taktove omiljene Božićne pjesme „All i want for Shrismas“  pripremili su i izveli učenici 2. b razreda.

Najbolji glumci među učenicima nižih razreda, učenici 2. a razreda, ovaj put su nas upoznali s pužicom Sofijom i njezinim putom do jaslica. Izveli su igrokaz „S pužicom Sofijom do jaslica“.

Naši učenici, članovi Plesnog kluba „Korak po korak“ , posebno su nas dojmili svojom brojnošću, koreografijom,  sigurnom i lijepom izvedbom Božićnog plesa.

Na kraju, je nastupio školski zbor izvedbom pjesme „Božić dolazi“, kojem se pridružilo i nazočno mnoštvo.

Cjelokupnu galeriju fotografija možete vidjeti pod   Foto-galerija - Božić 2014.