Eko grupa u Solinskom parku na obilježavanju Dana planeta Zemlje
Autor: Nada Topić, 22. 4. 2018.

U okviru projekta „Živjeti zdravo“ u organizaciji Nastavnog zavoda za javno zdravstvo, učenici Eko grupe s prof. Žanom Milat, 21. travnja 2018. organizirali su prigodnu radionicu u Solinskom parku u okviru Dana planeta Zemlje. Učenici su svojom radionicom: EKO SREDSTVA ZA ČIŠĆENJE potakli građane na razmišljanje kako svatko od nas može dati svoj doprinos u očuvanju i zaštiti okoliša s naglaskom na korištenje sredstava za pranje, bez fosfata koji uzrokuje onečišćenje voda, uginuće biljnih i životinjskih vrsta te nestanak staništa.

Radionica:

Potreban materijal: voda, biljni sapun, soda bikarbona i eterično ulje.
Ambalaža: prazne plastične boce sokova

Napravljena sredstva za čišćenje poklonili smo građanima, a dio smo donijeli u školu te predali spremačicama na korištenje.

Pripremila: Žana Milat, prof.

To mi znamo: zemlja ne pripada čovjeku; čovjek pripada zemlji. To mi znamo. Sve stvari povezane su kao krv koja ujedinjuje obitelj. Sve stvari su povezane. Što god snađe zemlju snaći će i sinove zemlje. Čovjek ne tka tkivo života; on je samo struk u tome. Što god čini tkanju čini i sebi samome.

Pismo indijanskog poglavice Seattlea upućeno američkome predsjedniku (1854.)

Čuvajmo naš planet!

Pano uredili učenici Likovne radionice i učiteljica likovne kulture Sanja Mirošević.