RTL pomaže djeci - donacija Verbotona
Autor: Nada Topić, 29. 3. 2018.

Zahvaljujući humanitarnoj udruzi RTL pomaže djeci naša je škola, krajem ožujka, dobila vrijedan logopedski aparat Verboton namijenjen slušno-govornoj rehabilitaciji. Aparat je vrijedan 56 tisuća kuna, a uvelike olakšava rad s djecom koja imaju govorne teškoće te teškoće čitanja i pisanja, omogućava kvalitetniji tretman i skraćuje vrijeme trajanja rehabilitacije te doprinosi većoj motivaciji djeteta, podizanju samopouzdanja i uspješnijoj integraciji učenika u sredinu vršnjaka.

Verboton ili SUVAG lingua je elektroakustički aparat koji se koristi u rehabilitaciji slušanja i govora i u terapiji govornih poremećaja. Sastoji se od mikrofona i slušalica te omogućava prijenos optimalnog slušnog polja i optimala glasova kojima se stimulira govor pacijenta – objasnila je Diana Burazin, logopedinja OŠ Vjekoslava Paraća.

Rehabilitaciju ovim aparatom provode logopedi s dodatnom edukacijom za rad po verbotonalnoj metodi, a svakako treba istaknuti i to da Verbotonalni sistem predstavlja cjelovit opus znanstvenoga stvaralaštva hrvatskog akademika Petra Guberine osnivača brojnih rehabilitacijskih, tzv. SUVAG - Systeme Universel Verbotonal d'Audition Guberina centara diljem svijeta.

Marijana Batarelo-Jelavić, Solinska kronika

Preuzeto sa: www.solin.hr