eTwinning i Erasmus - predavanja
Autor: Nada Topić, 22. 2. 2018.

Profesorica Julijana Novaković iz Treće gimnazije u Splitu, ambasadorica eTwinninga održala je pred Učiteljskim vijećem škole predavanje o eTwinningu, besplatnoj platformi za traženje školskih partnera, komunikaciju, razmjenu iskustava i materijala.

ETwinning je dio Erasmus+ programa i može poslužiti kao priprema za uključivanje u aktivnosti koje se provode u sklopu Erasmusa.

Kolegica Novaković pozvala je sve zainteresirane kolege da se uključe u eTwinning te ponudila pomoć u smislu održavanja praktične radionice kroz koju bi se prošli osnovni koraci uključivanja i provođenja programa kroz eTwinning.

Kolega Vedran Batel, nastavnik matematike i informatike u našoj školi, podijelio je s kolegama svoje iskustvo sudjelovanja u programu Erasmus. On je sudjelovao u Švedskoj na petodnevnoj edukaciji pod nazivom "Teaching Math, Science and Art Outdoors".

Bilo je zanimljivo i korisno čuti iskustva vezana uz švedsko školstvo  te poučavanje na otvorenom prostoru.