Noć muzeja 2018.
Autor: Nada Topić, 24. 1. 2018.

Noć muzeja 2018. održat će se u petak 26. siječnja od 18:00 sati. Naši učenici i učiteljica likovne kulture Sanja Mirošević sudjelovat će u programu koji će se odvijati u Javnoj ustanovi u kulturi Zvonimir Solin. Za tu priliku izradili su originalnu društvenu igru Salona Polis te će je u petak i prezentirati na turniru u društvenim igrama od 18.00 do 20.00 h.

Javna ustanova u kulturi Zvonimir Solin - Noć muzeja 2018.

SALONA DIVINA / izložba
Zbirka odljeva najljepših salonitanskih spomenika svoje je trajno mjesto našla unutar nove Gradske galerije. Formirana godine 2010. za potrebe izložbe "Salona divina" ova zbirka najpoznatijih djela kiparstva rimske umjetnosti pronađenih u Saloni na jednomu mjestu s 24 eksponata, kroz vrhunske kopije okuplja salonitansko blago brižno čuvano i prezentirano u muzejima u Splitu i Zagrebu.

18:00 - 23:00 h – Izložba likovnih radova solinskih osnovnih škola i DV Cvrčak
Tematska izložba likovnih radova solinskih osnovnoškolaca, uz suradnju s osnovnim školama iz Slovenije i Italije, u sklopu projekta Erasmus+ MysteryOfHistory kao dio zadanih aktivnosti "Take part in Museum night" i polaznika likovne radionice i Dječjeg vrtića Salona.

18:00 - 20:00 - Salona Polis / Igraonica
Igra i turnir u antičkoj igri Salona Polis i druge antičke igre.

20:00 - 21:00 h - Klasični koncert flauta i harfa
Koncert ozbiljne glazbe, duo - Andrea Jelavić, flauta; Lovorka Begović, harfa