Predavanje o Erasmusu+
Autor: Nada Topić, 11. 12. 2017.

Ravnatelj OŠ Braće Radića iz Bračevića Marin Vuletin i učiteljica engleskoga i njemačkoga jezika Alenka Miljević iz iste škole 11. prosinca na Učiteljskom vijeću naše škole održali su zanimljiva izlaganja o svojim iskustvima sudjelovanja u Erasmus+ aktivnostima.

Marin Vuletin u prvom dijelu prezentacije iznio je svoja iskustva koja je stekao nedavnim posjetom Njemačkoj u sklopu aktivnosti Erasmus + KA1 školskog projekta KOMUNICRAJ – POVEŽI – RAZVIJAJ na temu: Upoznavanje s radom ravnatelja, te organizacijom i radom odgojno-obrazovnog sustava od petog do osmog razreda (job shadowing).

Alenka Miljević izlagala je općenito o načinim prijave na Erasmus+ projekte ali je također podijelila svoja iskustva s nedavnog stručnog posjeta Srednjoj školi grada Warsteina (Njemačka) u sklopu aktivnosti Erasmus + KA1 školskog projekta KOMUNICRAJ – POVEŽI – RAZVIJAJ na temu Zadatak podučavanja odnosno predavanja engleskog jezika tamošnjim  učenicima (teaching assignment).
Oba izlaganja bila su iznimno zanimljiva i korisna, a učitelji i stručni suradnici pokazali su interes za njemački sustav obrazovanja koji se po mnogočemu razlikuje od hrvatskog.