Susret s glumcem i redateljem
Autor: Nada Topić, 7. 12. 2017.

Učenici petih razreda 6. prosinca gledali su predstavu "Crvenkapica" u Gradskom kazalištu mladih. Posebno im se svidio lik Vuka kojeg je utjelovio nadareni glumac Siniša Novković koji je nedavno dobio i Nagradu hrvatskog glumišta za najbolju mušku ulogu u lutkarskoj predstavi ili predstavi za djecu i mlade te su mu učenici mogli i uživo čestitati.

U suvremenoj verziji "Crvenkapice" koju je režirao Siniša Novković baka je šašava osoba, s "vlaškim" dijalektom, raspravlja o penziji i porezu, dok lovca Luku, prebildanog pobornika teretane i zdrave prehrane, zanimaju kalorije i izgled. Vuk je, pak, neobrazovan, nepismen, ali lukav i šarmantan, a priča naravno ima sretan kraj. Iako je predstava namijenjena nižim razredima osnovne škole, zbog humora i komičnih situacija, može biti zanimljiva jednako i onimm nešto starijima i odraslima.

Učenici petih razreda sa Sinišom Novkovićem, glumcem i redateljem Gradskog kazališta mladih