Eko grupa na zelenom izletu - Park šuma Marjan
Autor: Nada Topić, 15. 9. 2017.

Učenici eko grupe su u okviru nagradnog natječaja udruge „Sunce“ i „Čistoće“ Split, osvojili Zeleni izlet na Marjan. Pod vodstvom edukatorice, učenici su ponovili , a nešto novo i naučili o Marjanu: Zašto je Marjan park šuma? Kako i kad je nastala? Koji je najviši vrh i kako se zove? Koje biljke i  životinje možemo naći?

Pogledali smo i crkvu Sv. Nikole i židovsko groblje. Dobro smo se umorili šetajući do najvišeg vrha i dobro ogladnjeli. Nakon toga edukatorica nam je pripremila  nekoliko zanimljivih vježbi:

1.Zelena patrola – učenici su šetajući zapisivali da li ima dovoljno spremnika za otpad, ima li smeća okolo, imaju li kante vrećice, ima li dovoljno putokaza, ima li djelatnika koji čiste.

2.Križić kružić – kviz čiji je cilj bio upoznavanje učenika s pravilnim ponašanjem u prirodi (učenici šestih razreda protiv osmih)

3. Vrijeme razgradnje – slaganje parova kartica, koliko je potrebno vremena da se određeni materijal razgradi u prirodi.

Dobro smo se razgibali , udahnuli dovoljno svježeg i čistog zraka te se uz usvajanje nekih novih sadržaja dobro se i zabavili.

„PRIRODA JE DA SE GLEDA I MAZI, OKOLIŠ JE DA SE ČUVA I PAZI“

Pripremila voditeljica Eko grupe: Žana Milat, prof.