Informacije za roditelje; udžbenici za školsku godinu 2017./2018.; izborna nastava
Autor: Đuro Baloević, 5. 6. 2017.

1. Sukladno odredbi stavka 8. članka 14. Pravilnika o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u OŠ i SŠ „u posljednjem tjednu prije završetka nastavne godine ne organiziraju se roditeljski sastanci i individualni informativni razgovori“

2. Na web stranici škole nalaze se popisi udžbenika za slijedeću školsku godinu. Udžbenici su isti kao i ove školske godine, a koristit će se i u dvije slijedeće školske godine. Udžbenici za matičnu i područnu školu u Vranjicu su isti. Važne napomene: - roditelji su u obvezi nabaviti sve naznačene udžbenike, a nemaju obvezu nabavke onih koji nisu na popisu (osim likovne mape); - geografski i povijesni atlasi se nabavljaju u 5. razredu i koriste se do kraja osnovne škole; udžbenike za Talijanski jezik i Informatiku  u obvezi su nabaviti roditelji djece koja će pohađati nastavu iz ovih nastavnih predmeta.

3. Sukladno odredbama članka 27. st. 3. Zakona o odgoju i obrazovanju .... "učenik može prestati pohađati izborni predmet nakon pisanog zahtjeva roditelja učenika učiteljskom vijeću škole, nakon završetka nastavne godine (14.06.), a najkasnije do 15. kolovoza tekuće godine za slijedeću školsku godinu". Obrazac zahtjeva može se  preuzeti u tajništvu škole i na web stranici škole.

U prilogu je obrazac zahtjeva za prestankom pohađanja izborne nastave.

Obrazac-prestanak_poha_anja_izborne_nastave.docx (11.50 KB)