Ekološki kviz "Lijepa naša"
Autor: Nada Topić, 3. 4. 2017.

Na državnom i svehrvatskom natjecanju ekološkog kviza "Lijepa naša" održanom u Zagrebu od 31. ožujka do 2. travnja, učenici naše škole: Frane Jović (8c), Ana Blažev (7b), Duje Pletikosić (6a) i Josip Stjepanović (5c) sudjelovali su s temama iz prirode, biologije, kemije i geografije, a pod mentorstvom prof. Žane Milat.

Uz pisani dio učenici su napravili i projekt vezan za eko temu pod nazivom "Utjecaj onečišćenja na rast dagnji" te ga prezentirali putem Power Point prezentacije. Od 35 škola iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Vojvodine, učenici naše škole su zauzeli jedanaesto mjesto i i stvarno se potrudili .

Uz pripremu i nervozu dobro smo se zabavili i upoznali učenike drugih škola te razmijenili iskustva. U sklopu naše eko grupe mi ćemo i dalje raditi na oblikovanju svijesti o zaštiti prirode i podizanju razine ekološke svijesti.

Prezentacija u prilogu.

Pripremila: Žana Milat