Međunarodni dan mira
Autor: Nada Topić, 21. 9. 2021.

Diljem svijeta 21. rujna obilježava se Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama.

Učenici PŠ Vranjic današnji dan su proslavili pjevajući pjesmu Magazina ''Mir do neba'', ukrašavali golubice mira te se slikali na zajedničkom plakatu sa šarenim krilima.
Zadržite mir u svakoj životnoj prilici jer to je najbolji način za suzbijanje nasilja, ratova i zlostavljanja. Provedite ovaj dan pomažući drugima, izbjegnite svađe i sukobe i širite poruku mira!

Neka vam je sretan Međunarodni dan mira!

Pripremila: Sanja Ivančić, uč. raz. nast.

Dan_mira_2.r.jpeg (228.52 KB)