Čestitka!
Autor: Nada Topić, 1. 6. 2020.

Naš kolega Dragan Stanojević, učitelj savjetnik, dobitnik je Godišnje nagrade Hrvatske zajednice tehničke kulture za 2019. godinu. Iskrene čestitke kolegi i ostalim dobitnicima priznanja!

Iz obrazloženja:

DRAGAN STANOJEVIĆ, prof. proizvodno-tehničkog obrazovanja, učitelj tehničke kulture u zvanju savjetnika u OŠ Vjekoslava Paraća u Solinu i OŠ Petra Kružića u Klisu, iz Splita, (predlagatelj: Zajednica tehničke kulture Grada Splita) Od 2008. godine, kao mentor učenicima, sudjeluje na svim razinama natjecanja mladih tehničara, a od 2009. do 2016. godine, u kontinuitetu, pod njegovim mentorstvom učenici su osvajali prva mjesta na državnoj razini natjecanja, te drugo mjesto u 2017. godini. Voditelj je Županijskog stručnog vijeća učitelja tehničke kulture Splitsko-dalmatinske županije neprekidno od 2005. godine; a od 2009. do danas, član je Državnog povjerenstva za natjecanje mladih tehničara; tajnik je Državnog povjerenstva natjecanja Sigurno u prometu 2019.; član je Zajedničkog tima MZO i AZOO za provedbu kurikularne reforme „Škola za život“; vanjski je suradnik AZOO za informatiku, računalstvo i tehničku kulturu te voditelj radionica i predavač na brojnim seminarima i stručnim skupovima za učitelje tehničke kulture. Od 2007. godine, neprekidno do danas, član je autorskog tima za izradu udžbenika tehničke kulture za učenike osnovnih škola „Čudesni svijet tehnike“ za 5., 6., 7. i 8. razred i „Svijet tehnike“ za 5. i 6. razred, te brojnih digitalnih materijala objavljenih na portalu E-sfera. Od 2018. godine, kao član Državnog povjerenstva za natjecanje mladih tehničara, osmislio je 33 radna zadatka za natjecanje učenika u području elektrotehnike. Nagrađuje se za ostvarene zapažene rezultate u dugogodišnjem pedagoškom, stručnom i publicističkom radu u tehničkoj kulturi te za doprinos razvitku udruga tehničke kulture Splitsko-dalmatinske županije.